Autor: Administrator , 19. 10. 2018.

UČENICE 7. i 8. RAZREDA PONOVNO ZLATNE !!!!

Na ekipnom prvenstvu osnovnih škola Grada Zagreba u krosu koje se u srijedu, 17. listopada održalo na Bundeku naše školske ekipe u sve četiri kategorije postigle su izvrsne rezultate. U nikad jačoj konkurenciji, uz sudjelovanje čak 54 zagrebačke škole s ukupno 657 trkača, rezultati naših ekipa izazivaju divljenje:

• Djevojčice 7. i 8. razred 1. mjesto
  • Djevojčice 5. i 6. razred 3. mjesto
  • Dječaci 5. i 6. razred      4. mjesto
  • Dječaci 7. i 8. razred      5. mjesto

Fenomenalnom utrkom ponovno su nas oduševile naše „kraljice krosa“ u sastavu Magdalena Ivić, Monika Čleković, Nika Colner, Lucija Lončar i Ida Filipčić. Treću godinu za redom su ekipne prvakinje Zagreba u krosu što dosad nijednoj školskoj ekipi u Zagrebu nije uspjelo te tako ispisale povijesni uspjeh. Svojom borbenošću i timskim duhom (svih pet trkačica u prvih 15 ukupnog poretka) uspjele su odbiti sve napade, nadjačati konkurenciju te izboriti novi nastup na državnom prvenstvu gdje će braniti prošlogodišnje drugo mjesto u Hrvatskoj.

Izvrsnim nastupom i brončanom medaljom razveselile su nas i djevojčice 5. i 6. razreda (Nika Jurković, Iva Filipčić, Kiara Bijader, Karla Pišonić, Jelena Sičaja) te pokazale kako naše „kraljice“ već sad imaju prave nasljednice... Dječacima su, unatoč odličnim nastupima i velikoj borbenosti, za malo izmakle medalje i zaslužuju sve pohvale iako su nam zasigurno nedostajala dvojica bolesnih i ozlijeđenih učenika.

Ekipe je pripremio i vodio prof. Zlatko Belančić.

Kompletne rezultate možete vidjeti na stranici  Školskog sportskog saveza Grada Zagreba.