Predstava 'VIS životinje'

Autor: petar grcevic, 2. 3. 2010.

Od 24.siječnja kad je bila premijera učenici viših razreda sa svojim razrednicima posjećivali su Kazalište Trešnja i gledali izvrsnu predstavu 'VIS životinje'.

S oduševljenjem i zadovoljstvom učenici su gledali ovu lijepu predstavu.

Predstava 'VIS životinje', u režiji Saše Božića, govori o nizu običnih i neobičnih zgoda iz života adolescenata i životinja, premijerno je prikazana 24. siječnja u Gradskom kazalištu Trešnja.

Taj autorski projekt koreografkinje Ksenije Zec i Saše Božića nastao je na motivima bajke 'Bremenski svirači' Braće Grimm. U središtu priče je dječak Kuna koji s prijateljima iz škole osnuje rock grupu, a nevolje počinju kada se pojavi jedna talentirana pjevačica.

Predstava se može promatrati kao esej o tome što o samima sebi možemo naučiti od životinja i na koji način možemo spriječiti njihov kulturalni nestanak životinja, stoji u obavijesti.

Kao posebnost predstave izdvaja se tehnika glume nastala iz studije anatomije i kretanja životinja, koja omogućuje glumcima da naglašenom tjelesnošću, prenesu publici ideju.

Tom predstavom 'Trešnja' radi programski zaokret prema beskompromisnim, autorskim poetikama i izgradnji drugačijeg kazališta za djecu, koje počiva na suradnji s inovativnim umjetnicima sa nezavisne domaće i europske scene, ističe se.

U predstavi nastupaju Larisa Navojec/Maja Posavec, Tvrtko Jurić, Damir Klemenić, Jerko Marčić, Rakan Rushaidat.

Autor glazbe je Damir Šimunović, kostimograf Zdravka Ivandija, za svjetlo su zaduženi Zdravko Stolnik i Branko Cvjetičanin, a za video Ivan Faktor.