Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja 2017.

Autor: Kristina Patila Mandić, 15. 9. 2017.

Na temelju članka 126. st. 1.- 3. i članka  127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10-ispravak., 90/11., 16/12., 5/12., 16/12., 86/12., 94/13., 152/14 i 7/17.) i članka 61. Statuta Osnovne škole Ljubljanica,  Školski odbor Osnovne škole  Ljubljanica, Zagreb, Svetoivanska  33  raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

Ravnatelj/ica školske ustanove mora imati najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama i ispunjavati sljedeće uvjete:

1. Završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:
  1. Sveučilišni diplomski studij ili
  2. Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
  3. Specijalistički diplomski stručni studij.
  1. Osim osobe koja je završila neki od studija iz točke 1. ovoga članka, ravnatelj osnovne škole može biti i osoba koja je završila stručni četverogodišnji studij za učitelja kojim se stječe 240 ECTS bodova.
  2. Iznimno, osoba koja ne ispunjava uvjete iz točke 1. i točke 2. ovoga članka može biti ravnatelj/ica osnovne škole ako u trenutku prijave na natječaj za ravnatelja obavlja dužnost ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu, a ispunjavala je uvjete za ravnatelja/icu  propisane  Zakonom o osnovnom školstvu („Narodne novine“ br.  59/90., 26/93., 27/93., 29/94., 7/96., 59/01., 114/01. i 76/05.).
  3. Da nema zapreka propisanih člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Uz prijavu je potrebno priložiti:

• životopis
  • domovnicu ili dokaz o državljanstvu
  • diplomu, odnosno dokaz  o stečenoj stručnoj spremi
  • potvrdu o položenom stručnom ispitu (ako su radni odnos zasnovali nakon 12. ožujka 1994. godine)
  • uvjerenje o nekažnjavanju u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od  15 dana)
  • potvrdu školske ustanove o vrsti poslova i trajanju radnog odnosa
  • potvrdu ili elektronički zapis HZMO o stažu osiguranja
  • kandidati  koji mogu biti ravnatelji/ice na temelju čl. 126. st. 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi obvezni su dostaviti i dokaz iz kojeg je vidljivo da u trenutku prijave na natječaj obavljaju poslove ravnatelja/ice u najmanje drugom uzastopnom mandatu u školskoj ustanovi.

Na natječaj se mogu javiti kandidati oba spola.

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od 5 godina.

Isprave moraju biti u izvorniku ili ovjerenoj preslici.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Rok za podnošenje prijava je  15  dana od dana objave natječaja.

Prijave s navedenom dokumentacijom dostaviti na adresu: Osnovna škola  Ljubljanica,  Zagreb, Svetoivanska 33 , s naznakom „Natječaj za ravnatelja – ne otvarati.“

O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.