Medijska grupa u eTwinning projektu

Autor: Dorotea Toljan, 20. 5. 2022.

Hrvatski jezik u školi pokušavamo učiti ozbiljno: učimo gramatiku, trudimo se pravilno pisati, izražajno čitati, pravilno se izražavati...

Da jezik može biti veliki izvor radosti i smijeha, saznali su učenici koji su dio Medijske grupe naše škole zajedno s prof. Jasnom Kudrić.

S učenicima iz Francuske, Latvije, Italije, Slovačke, Njemačke, Turske, Češke i Španjolske sudjelovali su u eTwinning projektu Tongue Twisters. Istražili su što su to brzalice i jezikolomke (npr. Četiri čavčića na čunčiću čučeći cijuču, Petar Petru plete petlju... i mnoge druge) te su ih predstavili ostalim sudionicima projekta na hrvatskom jeziku.

Nakon toga sudjelovali su u izazovu. Pokušali su izgovarati jezikolomke nekih drugih jezika. Snimanje ovakvih zadataka i sudjelovanje u europskom projektu bilo je izazovno, zabavno, smiješno i poučno.

Pokušajte i vi! Istražite narodne brzalice i izgovorite ih što je brže moguće, bez greške naravno!

Prof. Jasna Kudrić