Izvanučionička nastava 7. i 8. razreda

Autor: Dorotea Toljan, 14. 6. 2022.

Produbljujući spoznaje o drugim religijama, kulturama i svjetonazorima, učenici se osposobljavaju za ekumenski i dijaloški pristup drugima i drukčijima. Takvo poznavanje sadržaja učeniku omogućava čuvanje i razvijanje vlastitoga te upoznavanje i poštovanje tuđega kulturnoga, nacionalnoga i vjerskoga, odnosno religioznoga identiteta.

Vođeni tom mišlju, 9. lipnja 2022. učenici sedmih i osmih razreda naše škole krenuli su u pratnji ravnateljice Ani Bertović, prof. vjeronauka Anice Čehulić, prof. matematike Lucije Bajević i prof. hrvatskog jezika Dorotee Toljan na izvanučioničku nastavu u Islamski kulturni centar u Zagrebu. Nakon što su razgledali džamiju, vjeroučiteljica Alili Lamija govorila im je o islamu te im ukratko prezentirala temelje islama i način primjene islamskih propisa u svakodnevnom životu. Odgovarala je na njihova pitanja te im nastojala ukazati na one vrijednosti koje su zajedničke židovstvu, kršćanstvu i islamu.

Posjet džamiji i susret s islamom iz prve ruke bio je pravi međureligijski dijalog koji ćemo i dalje njegovati, kao što je to bilo i prije pandemije.

Vjeroučiteljica

Anica Čehulić

Više fotografija u nastavku.

Slijeva nadesno: Anica Čehulić, Lucija Bajević, Ani Bertović, Dorotea Toljan.

UPUTE VEZANE UZ COVID-19

Modeli i preporuke

Upute HZJZ-a

Kako djeci objasniti epidemiju koronavirusom?