Školski zbor TREŠNJIĆI osvojio 1. NAGRADU

Autor: Dorotea Toljan, 28. 5. 2022.

Školski pjevački zbor Trešnjići sudjelovao je 12. svibnja 2022. na 5. Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva koji se održao u MSU-u.

U kategoriji Školska mjuza zboraši su nastupili zajedno s 10 drugih škola iz cijele Republike Hrvatske. Ocjenjivački žiri nagradio je njihov nastup 1. nagradom, s visokih 29 od 30 maksimalnih bodova, te su završili u ukupnom poretku na 2. mjestu.

Zboraši su izveli pjesmu Something just like this te oduševili publiku koja je njihov nastup opisala kao energičan i zarazan. Na klavijaturama ih je pratio profesor Filip Knežević, a na električnoj gitari učenik 8. a razreda  Gabrijel Lukenda. Zbor je pripremila i dirigirala mu učiteljica razredne nastave Anđela Dumančić. Izvedbu pogledajte ovdje, a fotografije u nastavku.

Između probe i nastupa zboraši su uživali u zajedničkom druženju i raznim igrama. Razgledali su Muzej suvremene umjetnosti te sudjelovali na radionici ZAMP-a o autorskim pravima. Zahvaljujemo organizatorima na danu za pamćenje!

Učiteljica Anđela Dumančić

UPUTE VEZANE UZ COVID-19

Modeli i preporuke

Upute HZJZ-a

Kako djeci objasniti epidemiju koronavirusom?