Osnovna škola Ljubljanica Zagreb

ZLATO ZA UČENIKE 5,6 RAZREDA !!!!

Autor: Zlatko Belančić, 28. 10. 2019.

U srijedu 23.10. , na Bundeku, održano je ekipno prvenstvo osnovnih škola grada Zagreba u krosu na kojem je sudjelovalo 58 zagrebačkih osnovnih škola.

Rezultat za pamćenje, fenomenalan uspjeh postigli su naši dječaci u kategoriji 5,6 razreda koji su osvojili prvo mjesto i naslov prvaka Zagreba. Naslov su osvojili Lukas Mihajlov, Patrik Bijader, Borna Pižir Stjepanović, Toma Wurzberg i Davor Stipac. Izvrsno su odradili utrku dužine 1000 m , izbjegli sve zamke kros utrke te u konkurenciji dvjestotinjak trkača ostvarili pojedinačne plasmane koji su u konačnici bili vrijedni zlata. Osvajanjem naslova najboljih u Zagrebu stekli su pravo nastupa na državnom prvenstvu u ožujku slijedeće godine.

Gotovo jednako uspješne bile su djevojčice u kategoriji 5,6 razreda koje su osvojile treće mjesto. U prilično izjednačenoj utrci, mali detalji su odlučivali o osvajačima medalja. Brončanu medalju osvojile su Nika Filipčić, Marta Otročak, Emma Gajski, Petra Šantek i Lorenda Krasniqi.

U konkurenciji djevojčica 7,8 razreda  naše cure osvojile su odlično 5. mjesto u utrci s puno iznenađenja koja za mnoge favorite nije dobro završila.

Dječaci 7,8 razreda zapeli su već na startu utrke gdje su čak trojica naših trkača bili žrtve masovnog pada. Kasnije je zaostatke bili vrlo teško nadoknaditi te su na kraju zauzeli vrlo dobro 15. mjesto.

Ekipe je pripremio i vodio prof. Zlatko Belančić.

Sve rasporede i rezultate natjecanja osnovnih škola možete pratiti na stranici Školskog sportskog saveza Grada Zagreba      http://www.skolski-sport-zg.hr/